Ve dnech 23.-25.1. 2015 se na Jižním Městě uskutečnil pátý ročník halového boxlakrosového turnaje. Letos nad turnajem převzala záštitu městská část Praha 11 a Jihoměstská Majetková, což mělo za následek přejmenování turnaje na noblesnější Mayor’s Lax Cup, česky Lakrosový pohár starosty Prahy 11.

První hvizd úvodního zápasu mezi domácím LCJM a plzeňskými Old Dogs zazněl v pátek ve 14:00. Od té doby se v hale odehrálo celkem 46 utkání mezi českými i zahraničními týmy. Nejpernějším dnem byla sobota, kdy první zápas začínal již v 8:00 a končilo se až kolem desáté hodiny v noci. Poslední dva sobotní zápasy navíc již směřovaly k vyvrcholení turnaje – začala se hrát čtvrtfinále. Z první čtveřice soupeřících tak již v sobotu do semifinále postoupilo domácí Jižní Město a tým Malešic.

Nedělní ráno se pak neslo ve znamení dalších čtvrtfinálových soubojů, ze kterých jako vítězové vzešli Deutschland Adler a LCC Radotín. Mezitím se odehrála řada zajímavých utkání i v dolních částech tabulky. V semifinále poté Radotín odsoudil Jižní Město, a stejně tak Adler Malešice, k boji o třetí místo. Ten nakonec skončil vítězně pro domácí celek a po krátkých diváckých soutěžích se již publikum mohlo chystat na očekávaný atraktivní finálový zápas mezi jediným německým týmem a mužstvem LCC Radotín. Z vítězství se v neděli večer radovali Radotínští, kteří ve třech periodách dokázali dát Adleru 9 gólů oproti 5 obdrženým. Utkání bylo velmi emotivní a divácky působivé.

Nyní ještě pár statistik… Celkem se turnaje účastnilo 12 týmů, 169 hráčů, za turnaj bylo vstřeleno 356 branek, zašívaly se dvě brady… Zkrátka, byla to velká podívaná :)

Ty důležité údaje jsou ale následující:

Umístění týmů

 1. LCC Radotín
 2. Deutschland Adler
 3. SK Lacrosse Jižní Město
 4. TJ Malešice
 5. LC Pardubice
 6. LC ForFun
 7. LC Old Dogs Plzeň
 8. Bratislava Bats
 9. LCC Wolves
 10. EuroLaxCo
 11. TJ SIS Storm JM
 12. Polish Eagles

Individuální ocenění

 • Nejlepší brankář – Tomáš Čekal (LCJM)
 • Nejlepší obránce – Martin Hodaň (LCC Radotín)
 • Nejlepší střelec – Jiří Košťál (LCC Radotín) a Filip Hříbal (Old Dogs Plzeň) – oba shodně 15 branek
 • Vítěz kanadského bodování – Radek Skála (LCC Radotín)
 • Nejužitečnější hráč – Radek Skála (LCC Radotín)

Oceněným předal ceny předseda představenstva Jihoměstské Majetkové, pan Václav Kuchař, za což mu děkujeme.

Na závěr bychom ještě jednou rádi poděkovali našim sponzorům a partnerům (Městská část Praha 11 a Jihoměstská Majetková, rodinné centrum Čyřlístek, Stockist, Proormedent, AW-dev, Exize, EuroLaxCo, Prague Sports a Foxlacrosse shop), pořadatelům za obrovskou pomoc, týmům za účast a nádherné zápasy a divákům za skvělé dotváření atmosféry a doufáme, že se s většinou potkáme opět za rok!

sdílet / share