V pátek 19.1. v 15:45 se v multifunkční hale na Jižním Městě ozvala píšťalka… Byl to hvizd startující první zápas již osmého ročníku Winter Lax Cup neboli Zimního turnaje.

Turnaj letos přinesl rozšíření z 12 na 14 týmů. Kromě již tradičních účastníků z České republiky, Slovenska, Polska, Německa, Rakouska nebo Švédska si letos přijely zahrát i týmy ze Skotska či Norska.

Páteční odpoledne se neslo v duchu „rozjezdových“ zápasů ve čtyřech skupinách. Některé týmy zvládly odehrát zápasy dva, většina si však oťukala pouze prvního ze svých soupeřů. Nejtěsnější z pátečních utkání přinesl střet TJ Malešice a Deutschland Adler, který nakonec vyhráli Němci. Jednoznačné naopak byly zápasy domácího LCJM A s Old Dogs Plzeň či LCC Radotín s Bats Bratislava.

null

Sobotní rána bývají někdy krušná… To turnajové bylo ještě krušnější pro LC Wolves a Old Dogs Plzeň – týmy, jejichž zápas začal již v osm hodin. Celá sobota byla velmi dlouhá, plná vyrovnaných i jasných soubojů. Bohužel se sobota neobešla bez pár zranění, naštěstí se nakonec nejednalo o nic vážného. Sobotní večer již patřil play-off. Mezi čtyři nejlepší týmy se dostali domácí LCJM, LCC Radotín, TJ Malešice a LC Pardubice, semifinále tedy proběhla ryze v českých barvách. Los byl nemilosrdný a domácím přihrál favorita turnaje z Radotína do cesty už v semifinále. Ač se kluci snažili a minimálně první periodu drželi s LCC krok, zápas nakonec prohráli 5:1 a v neděli je tak čekal zápas o třetí místo s poraženým týmem druhého semifinále. Tím byly po prohře s malešickými LC Pardubice.

Nedělní zápas o třetí místo nabídl velmi vyrovnanou podívanou – naštěstí s dobrým koncem pro domácí. Výsledek 4:5 mluví za vše a kluci se mohli oprávněně radovat z celkového třetího místa. Ve finále (hraném oproti běžnému turnajovému zápasu o polovinu déle – 3×12 minut) se TJ Malšice zvládaly držet Radotínu na dostřel, v poslední třetině se však favorit utrhnul (0:1, 1:2, 1:4). LCC Radotín tak mohl potřetí v řadě slavit vítězství na Zimním turnaji.

Na závěr moc děkujeme všem organizátorům a dobrovolníkům za bezproblémový průběh turnaje – a těšíme se na příští rok!

sdílet / share